I.kolo SP Trnava a II.kolo SP Banská Bystrica

19.10.2021 12:46

9.10. sa v Trnave uskutočnilo 1.kolo Slovenského pohára v A a B kategóriách športovej gymnastike žien a 16.10. v rámci BBGD 2021 2.kolo SP v B kategóriach.

Pre naše najmladšie gymnastky RGCTM NZ to boli prvé debuty na súťažiach konaných prezenčne - v telocvičniach, žiaľ bez vylúčenia divákov.

Môžme ale  konštatovať, že to zvládli na jednotku. Aj staršie dievčatá nás potešili svojimi výkonmi, ktoré im priniesli najvyššie ocenenia.

Výsledky B kategórii z Trnavy:

najmladšie žiačky - 3.m. Alžbeta Uhráková (43,767b.),  5.m. Tatiana Hrabovszka (42,150), 6.m. Chloé Voros (41,250)

mladšie žiačky - 15.m Ivana Komlosi (37,0)

juniorky - 1.m. Miriam Keresztésová (48,433)

seniorky - 1.m. Dominika Korpová (50,833)

Výsledky z B.Bystrice:

najmladšie žiačky - 7.m. Tatiana Hrabovszka (40,800), 8.m. Chloé Voros (40,100)

mladšie žiačky - 15.m Ivana Komlosi (37,800)

juniorky - 1.m. Miriam Keresztésová (49,150)

seniorky - 1.m. Dominika Korpová (55,600)

V rámci Banskobystrických gymnastických dní sa konal aj V. ročník Memoriálu Ľ.Rísovej , kde sa umiestnika Mirka Keresztésová na 3.mieste a prvé miesto XXII.ročníka Banskobystrickej kladiny získala Dominika Korpová.

Usporiadateľ ocenil aj gymnastky podľa ročníkov narodenia. Medzi 7.ročnými bola najlepšia Táňa Hrabovszka a hneď za ňou na druhom mieste Chloé Voros.